KDO JSEM?

Jmenuji se Přemysl Tomíček, je mi 31 let a již delší dobu se zajímám o osobní rozvoj a zdravý životní styl. Devět let nazpět, v době seznámení s mou skvělou ženou, jsem vůbec netušil, co zdravý životní styl je a co obnáší. Kila navíc nebyla mým problémem, ba naopak byl jsem jeden z těch, co můžou sníst cokoli a nepřiberou ani gram. Možná Vám to připadá jako skvělá věc, ale není tomu tak. Příliš hubený, což mě dost trápilo, bez energie, bez životních cílů a vizí. Možná se v tom někteří také vidíte. Práce, ve volném čase pouze polehávání a PC hry, žádné koníčky a o víkendech zábavy. I když mi na pozadí běžely myšlenky, že to není úplně v pořádku, nic jsem s tím nedělal.

Potřeboval jsem impuls, zásadní kopanec, který mě navede na tu správnou životní cestu. Přišel! A přišel v pravý čas a od toho nejbližšího, od mé ženy, za což jí moc děkuji. Krátce po prozření začalo samostudium. Prohledávání internetu, vyhledávání pořád stejných výrazů dokola. Jak být plný energie, jak se cítit šťastný, jak dosáhnout svých cílů nebo jak se motivovat. K mému překvapení vyskakovaly stránky obsahující stále stejná slova. Osobní rozvoj, zdravé stravování a pohyb. Úplně mě to pohltilo, četl jsem knihy, přidával se do stejně smýšlejících facebookových skupin a v neposlední řadě využil pomoci zkušených lidí ve svých oborech. Můj život se začal ubírat tím správným směrem.

Sport a pohyb se stal denním chlebem. Hlavní zálibou se stala horská turistika a běh. To dokazuje i fakt dvakrát dokončeného extrémního závodu B7 s mou manželkou Míšou. Tedy psychika zmáknutá a pohyb jakbysmet, ale jak zmiňuji výše, pilíře jsou tři. Na řadě bylo, postarat se o své tělo a zatočit s nedostatkem energie.

Abych toho docílil, bylo do očí bijící, že musím změnit stravu. S jídelníčkem na míru přišly výsledky. 5 kg nahoře z toho 4 kg aktivní hmoty za tři měsíce. Skvělé! Jídelníček je jeden z parádních způsobů, jak mít výsledky, pochopit základy stravování a ušetřit čas s výpočty maker. Ale nadšení opadávalo, vynechání mnohdy i dvou jídel denně se stávalo rutinou a já tušil, že to není udržitelný způsob stravování. Mé problémy vyřešily přírodní produkty, které nejen dovyživily moje tělo, ale plně nahradily jídla vynechávaná z důvodu spěchu a navíc skvěle chutnaly.

Staly se součástí naší rodiny a já teď již vím, že jsem na správné cestě. Na cestě, která se stala mou součástí, takové při které se cítím skvěle, takové za kterou mi tělo děkuje a hlavně takové, která je udržitelná do konce života! Bylo by nefér se o ní s Vámi nepodělit.