Chci se zbavit tuku, pomůže mi spalovač?

Základem pro zdravé hubnutí je bezesporu strava a pohyb, pokud tyto dvě věci máme zmáknuté, mohou přijít na řadu doplňky stravy, které naši snahu urychlují. Ženy mají tak nějak zaryto pod kůží, že aby spalovaly tuky je potřeba se při pohybu pořádně potit, protože pot je to, když tuk pláče. Je to opravdu tak?

Pocení je tělesná funkce, která má za úkol ochlazovat naše tělo. Tomuto procesu se říká termogeneze a společně s mechanismem lipolýzy jsou to hlavní principy spalovačů tuků. A tomuto doplňku stravy se v tomto článku budeme věnovat. Spalovače tuků jsou převážně mezi ženami velice oblíbené. Proč tomu tak je?

Ono už ten název evokuje něco úžasného. Spalovač tuků, přesně to potřebuji, zázračná tabletka, které mě zbaví mých špíčků. Bohužel tomu tak není, jak zmiňuji již na začátku, nejprve je potřeba mít správně nastavený kalorický příjem, zařadit vhodný druh pohybu a pak teprve můžeme uvažovat o spalovačích tuků.

Co to je a jak to funguje?

Spalovač tuků funguje většinou na dvou principech. Zmíněné termogenezilipolýzy. Termogeneze znamená, že naše tělo vyrábí více tepla. Tento proces je energeticky náročný, vydaná energie na tento proces je většinou hrazena právě z tukových zásob.

Druhým principem je lipolýza neboli odbourávání tuků v tukové tkáni, to má za následek uvolnění mastných kyselin do krve. To umožní využití mastných kyselin jinými buňkami v těle jako zdroj energie.

Většina spalovačů obsahuje látky jako jsou kofein, synefrin a L – karnitin, které právě tyto procesy zajišťují. Při výběru se řídíme množstvím účinných látek a složením.

Kdy mám nakopávač užívat?

Dávkování a jeho způsob je ve většině případech určen přímo výrobcem. Pokud jste sportovec doporučujeme dávkovat spalovač 20-30 min před fyzickou aktivitou.

 

Pokud bys chtěl/a doporučit konkrétní produkt s kterým máme my a naši klienti nejlepší zkušenosti určitě nás kontaktuj, rádi ti poradíme.

Pokud bys chtěl poradit se stravováním a potřebuješ mít vše černé na bílém, rádi ti sestavíme jídelníček na míru.

Pokud potřebuješ pouze inspiraci a motivaci, přidej se do facebookové skupiny STRAVA, TRÉNINK, PSYCHIKA.